"Enter"a basıp içeriğe geçin

Serbest bırakılan psikopat MasterChef Murat Özdemir yeniden gözaltında

TV 8’de yayınlanan Yemekteyiz ve MasterChef yarışması ile adını duyuran Murat Özdemir Instagram hesabından papağana yaptığı işkenceyi paylaştı. İşkence videosu pek çok kullanıcı tarafından tepkiyle karşılanınca gözaltına alındı. Serbest bırakılan Özdemir savcının itirazı üzerine yeniden gözaltına alındı.
Adını, TV 8’de yayınlanan ‘Yemekteyiz’ ve ‘MasterChef’ yarışmalarıyla duyuran Murat Özdemir’in evindeki papağana işkence yaptığı videoyu sosyal medyada paylaşması infiale neden oldu. Kısa sürede yayılarak vatandaşların tepkisine yol açan video sonrasında Beşiktaş İlçe Asayiş Büro Amirliği ekipleri harekete geçti. Ekipler Murat Özdemir’i Ortaköy’de bulunan evinde gözaltına alırken, papağana ise Tarım İl Müdürlüğüne teslim edilmek üzere el konuldu. Murat Özdemir ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medyada yayınlanan papağana işkence videosu hakkında, “İlgili şahıs hakkında Bakanlık olarak suç duyurusunda bulunulması için talimat verdim. Ayrıca şiddet gören papağanın güvenli bir ortama alınması için de bakanlık olarak girişimlere başladık” açıklamasını yaptı. Bakan Pakdemirli’nin talimatının ardından şiddet gören papağanın güvenli bir ortama alınarak tedavisine başlanıldı.

İlk Yorum Sizden Gelsin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir